Dzisiaj jest: 29 Marzec 2016    |    Imieniny obchodzą: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Liga Polnej Bioróżnorodności

 Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg w Szczecinie w ramach projektu Liga Polnej Bioróżnorodności dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Konkurs organizowany jest dla zespołów w postaci: rodzin rolniczych (dopuszcza się drużynę stworzoną z kilku rodzin), sołectw, samorządów gmin wiejskich, ośrodków doradztwa rolniczego, kół gospodyń wiejskich i szkół (szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna, zespół szkół) z terenu województw lubuskiego i zachodniopomorskiego. Warunkiem przystąpieniem do konkursu jest zgłoszenie chęci uczestnictwa na odpowiednim formularzu dostępnym od 15 lutego 2016 r. na stronie internetowej www.lop.szczecin.pl, w zakładce „Liga Polnej Bioróżnorodności”. Zgłoszenie będzie otwarte do 31 marca 2016 r. Po przystąpieniu do programu należy sporządzić plan działań w ramach programu na jego cały okres trwania tj. na 10 miesięcy 2016 r. Plan działań powinien przedstawiać zakładany harmonogram działań drużyny ze wskazaniem miesięcy. W harmonogramie należy zaplanować (do wyboru jedno bądź kilka działań):
1. Utworzenie zielonych stref w postaci zadrzewień i zakrzewień śródpolnych
2. Utworzenie nowych remiz śródpolnych
3. Pielęgnację już istniejących remiz śródpolnych (stan przed i stan po)
4. Tworzenie oczek wodnych na terenie rolniczym
5. Tworzenie „hotelików” dla owadów miododajnych
6. Tworzenie bądź pielęgnacja alei przydrożnych jak również:
7. Działania edukacyjne związane z ochroną różnorodności biologicznej na terenach rolniczych, w kontekście zmian klimatu
8. Działania edukacyjne nt. Sieci NATURA 2000
9. Działania edukacyjne nt. potrzeby istnienia remiz śródpolnych Szczegółowe informacje znajdują się w załączonym regulaminie konkursu.


 Z poważaniem Patrycja Romanowska-Puczko Liga Ochrony Przyrody Okręg w Szczecinie ul. Żubrów 1 71-617 Szczecin tel. 91 422 46 91

 

Koncepcja Gospodarki Ściekowej

 

Informacja

 Od dnia 01.01.2016 wszelkie zaległości względem Zakładu Komunalnego i Gospodarki Mieszkaniowej w Brodach proszę wpłacać na konto Gminy Brody:

76 1090 1564 0000 0000 5600 1656

 

XIV Sesja Rady Gminy Brody

W dniu 2.02.2016r.o godz.  900,   w  świetlicy remizy OSP w Brodach odbędzie się XIV Sesja Rady Gminy Brody.
Proponowany porządek obrad :
1. Otwarcie obrad XIV Sesji Rady Gminy Brody.
2. Wręczenie aktów mianowania i odznaczeń żołnierzom rezerwy.
3. Przyjęcie protokołu z XIII sesji.
4. Informacja Wójta o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.
5. Informacja Przewodniczącego Rady oraz Przewodniczących Komisji o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.
6. Podsumowanie prac komisji i Rady Gminy Brody za 2015r.
7. Informacja o drogach powiatowych na terenie Gminy Brody.
8. Gminna ewidencja zabytków i jej aktualizacja
9. Informacja o zlikwidowanym ZGKiM i powołanym referacie.
10. Podjęcie uchwał w sprawie:
    a/ uchwalenia Gminnego  Programu  Profilaktyki i  Rozwiązywania Problemów  Alkoholowych oraz Przeciwdziałania  Narkomanii  na  2016 rok
    b/ wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy na dzierżawę gruntu
  c/ określenia kryteriów rekrutacji do szkół podstawowych  i gimnazjów prowadzonych przez Gminę Brody, przyznania poszczególnym kryteriom  określonej liczby punktów oraz określenia dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia.
11. Interpelacje i zapytania radnych.
12. Wolne wnioski.  
13. Zamknięcie obrad Sesji.
 

OGŁOSZENIE

Prezes Lubuskiego Ruchu na Rzecz Kobiet i Rodziny „Żar” informuje, że od stycznia do grudnia 2016r stowarzyszenie realizuje zadania z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej Ministerstwa Sprawiedliwości.

W ramach programu oferujemy:

·         pomoc prawną,

·         pomoc psychologiczną oraz psychoterapię,

·         pomoc psychiatryczną,

·         indywidualną pomoc w nauce,

·         czasowe schronienie,

·         pomoc materialną (dopłaty do czynszu, żywności, środków czystości i odzieży).

 Zapraszamy wszystkie osoby pokrzywdzone przestępstwem (np. uszkodzenie ciała, bójka lub pobicie, wypadek komunikacyjny, groźby karalne, zgwałcenie, przemoc w rodzinie, niealimentacja, kradzież, rozbój, oszustwo, uszkodzenie mienia i inne) do:

·         siedziby Lubuskiego Ruchu – Żary, ul Wrocławska 5

·         filii w Lipinkach Łużyckich, ul. Główna i Punktach Mobilnych w Mirostowicach Dolnych (budynek świetlicy wiejskiej), Bieniowie (budynek Zespołu Szkół), Złotniku (budynek szkoły podstawowej);

·         filii w Łęknicy, ul. Wojska Polskiego 2 i Punktach Mobilnych w Trzebielu, ul. Żarska 52, Przewozie, ul. Sportowa 14, Tuplicach, ul. Mickiewicza 10,

·         filii w Żaganiu, ul. Pstrowskiego 3 i Punktach Mobilnych w Wymiarkach, ul. Strzelecka 4, Iłowie, ul. Mickiewicza 21, Małowicach, ul. Fabryczna 3,

·         a także dodatkowych Punktach Mobilnych w Dąbiu, ul. Szeroka 6a, Bobrowicach (budynek Urzędu Gminy), Górzynie (budynek szkoły podstawowej), Brodach (budynek Urzędu Gminy).

 Szczegółowe harmonogramy przyjęć psychologa, prawnika lub osoby pierwszego kontaktu znajdują się na stronie internetowej: lubuskiruch.pl lub w miejscach świadczenia pomocy, a także w ośrodkach pomocy społecznej i urzędach miasta lub gminy.

             Zapraszamy wszystkie osoby pokrzywdzone do skorzystania z naszego programu. Udzielana przez nasze stowarzyszenie kompleksowa pomoc, pozwoli na szybkie uporanie się z krzywdą lub stratą, powstałą w wyniku przestępstwa. 

Prezes

Lubuskiego Ruchu

na Rzecz Kobiet i Rodziny „Żar”

 

 HARMONOGRAM

dyżurów psychologa i prawnika

I półrocze 2016r

 

 

LGD Grupa Łużycka

ŁL Grupa Rybacka

Ostatni miesiąc Marzec 2016 Następny miesiąc
N P W Ś C P S
week 9 1 2 3 4 5
week 10 6 7 8 9 10 11 12
week 11 13 14 15 16 17 18 19
week 12 20 21 22 23 24 25 26
week 13 27 28 29 30 31