9 lipca mieszkańcy gminy i licznie przybyli goście bawili się na szóstej Biesiadzie w Brodach. Mimo niepewnej (początkowo) pogody, publiczność dopisała. Imprezę tradycyjnie z samego rana otworzyły Polsko – Niemieckie zawody wędkarskie o Puchar wójta Gminy Brody. W tym roku zwycięzcami zostali Panowie: Wiesław Sieradzki i Bernhard Pigol. Prawdziwa zabawa zaczęła się jednak o godz. 15.00, gdy na pięknie udekorowanej scenie pojawili się wykonawcy z zespołu Wrzosy! Na licznie zgromadzoną publiczność czekały różne atrakcje, m. in.: „dmuchańce” i trampoliny dla dzieci, warsztaty twórczości kreatywnej dla dzieci i dorosłych, stoiska z jedzeniem i napojami, zorganizowano turniej rodzin oraz zupełnie spontanicznie – konkurs na najładniejszą brodę!

Tradycyjnie jak co roku na scenie mogły zaprezentować się młode talenty z terenu gminy Brody. Swoje utwory zaprezentowały również Aleksandra Gyba i Kasia Kucharz ze Szprotawskiego Domu Kultury.

W dobry humor zgromadzonych wprowadzili satyrycy z „Kabaretu Zachodniego” , a gwiazda wieczoru grupa „Blue – Box” porwała wszystkich do tańca!

Na zakończenie tegorocznej Biesiady zamiast fajerwerków, w niebo poleciało 99 balonów wypełnionych helem. Jak stwierdził prowadzący imprezę Andrzej Winiszewski – być może niektóre do nas wrócą! My również mamy taką nadzieję, albowiem każdy balon był zaopatrzony w karteczkę z adresem Urzędu Gminy Brody z taką adnotacją: „Znalazca balonu, który doleci najdalej i odeśle tę karteczkę na adres naszego urzędu otrzyma nagrodę niespodziankę”!

Zabawę do białego rana prowadzili na zmianę zespół Amadeush i DJ Diablo.

W trosce o dobre samopoczucie licznie przybyłych gości z Niemiec całość imprezy była tłumaczona na j. niemiecki, a Radio Zachód nadawało relacje na żywo.

Jeszcze raz dziękujemy tym, którzy zaangażowali się w organizację Biesiady, występującym, biorącym udział w konkursach oraz mieszkańcom gminy i przybyłym gościom za świetną zabawę!

Do zobaczenia za rok!