Jarmark Wielkanocny

Szanowni Państwo,

08 kwietnia  2017  od godziny 14.00 po raz pierwszy jest organizowany Jarmark Wielkanocny. Można  zaoferować  wszelkie wyroby rękodzielnicze, kulinarne lub co kto posiada. Jarmark odbędzie się przed Urzędem Gminy Brody. Wystawiający się mają zapewnione miejsce.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się  w terminie do dnia 6 kwietnia 2017r.  do Urzędu  Gminy Brody pok. nr 13.;  tel. 68-371 21 55 (osoby do kontaktu Helena Miklaszewska, Regina Łanicka)

Wójt Gminy Brody

(-)   Ryszard Kowalczuk

Cykl koncertów – Przedsionek Raju

Post Image

Przedsionek Raju

Cykl koncertów

Miło nam zakomunikować Państwu, że w ramach tegorocznego „Przedsionka Raju” w gminie Brody odbędą się 4 koncerty! Dwa w kościele w Brodach i dwa w kościele w Bieczu.

Początek koncertów godzina 19.00

Wstęp oczywiście wolny.
Wszystkich serdecznie zapraszam !

– wójt gminy Brody Ryszard Kowalczuk

 • Wykonawca:Roger Helou
 • Miejsce:Kościół w Brodach
 • Godzina:19:00
 • Program:„Europejskie organetto – 200 lat blasku!”
 • Wykonawca:Davide Monti
 • Miejsce:kościół w Bieczu
 • Godzina:19:00
 • Program:„Mówią skrzypce. XVII i XVIII-wieczne utwory na skrzypce solo”
 • Wykonawca:Zespół Miraculis
 • Miejsce:Kościół w Brodach
 • Godzina:19:00
 • Program:„Renesansowa i wczesnobarokowa muzyka wokalno-instrumentalna”
 • Wykonawca:Zespół La Mouvance
 • Miejsce:Kościół w Bieczu
 • Godzina:19:00
 • Program:„Średniowieczna muzyka wokalno-instrumentalna”

BADANIA MAMMOGRAFICZNE

Post Image
Zapisy na badania
Zapisy na badania prowadzone są pod numerem telefonu: 68 41 41 411 (od 8.00 do 16.00: pn.- pt.)

Przygotowanie do badania
Badanie można wykonać bez żadnego przygotowania. Najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu, tak, by łatwo można było rozebrać się do pasa. W tym dniu nie powinno się używać dezodorantu, talku, balsamu ani kremu w okolicy górnej połowy ciała.
Podczas badania pierś układana jest na małej podstawce i dociskana plastikową płytką od góry oraz z boku, co pozwala uzyskać dwa obrazy. Ucisk ten trwa zaledwie kilka sekund.

Dlaczego warto robić mammografię?
Mammografia może wykryć zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się one jawne klinicznie. Naturalny przebieg raka sutka jest zwykle bardzo długi i dlatego uważa się, że rak piersi jest chorobą przewlekłą. Poczynając od pierwszej komórki, która uległa przemianie złośliwej, w większości przypadków guz osiąga średnicę 1 cm w ciągu 7 – 8 lat. Stała kontrola piersi daje ogromną szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania leczenia.

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej

Post Image

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej
Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego realizuje projekt „Building Bridges – Civic Capital in Local Communities”, finansowany ze środków programu Komisji Europejskiej CERV „Obywatele, równość, prawa i wartości” na lata 2021–2027. Program zapewnia finansowanie działań mających na celu ochronę i promowanie praw i wartości zapisanych w traktatach UE i w Karcie Praw Podstawowych, w szczególności poprzez wspieranie organizacji społeczeństwa obywatelskiego. Projekt w sposób szczególny skierowany jest do organizacji działających na terenie mniejszych miejscowości. Dlatego jego ważnym elementem są działania sieciujące rozproszone środowisko organizacji pozarządowych.
W ramach projektu:
1. Udzielane jest wsparcia finansowe w postaci grantów dla organizacji pozarządowych.
2. Prowadzone są bezpłatne szkolenia z takich tematów jak wartości Unii Europejskiej, zarządzanie organizacją, pozyskiwanie środków itp.
3. Sieciowane jest środowisko organizacji pozarządowych m.in. poprzez organizację Krajowego Kongresu Współpracy Lokalnej.
Harmonogram szkoleń >>> SZKOLENIA
Więcej informacji o projekcie na www.bb.frdl.pl
Zapraszamy do udziału w projekcie i współpracy!

Przedsionek Raju 2024

Post Image
24 maja – 4 czerwca

 Partner Główny: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Partnerzy: Gmina Świdnica, Kostrzyńskie Centrum Kultury, Muzeum Puszczy Drawskiej i Noteckiej im.  Franciszka Grasia, Gmina Brody, Stowarzyszenie Miłośników Droszkowa, Stowarzyszenie „Błękit Ołobok”, Gminne Centrum Kultury w Bieczu, Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Miasteczku, Biblioteka-Centrum Kultury im. Jana Raka w Lubsku,
Organizator: Fundacja Muzyki Dawnej „Canor”

W dniach 22 maja – 2 czerwca po raz dwunasty odbędzie się cykl koncertowy „Przedsionek Raju”. Bohaterem projektu będzie kameralny zespół Green Kore, a solistką koncertów młoda śpiewaczka Marta Krysiak. Programy koncertów poświęcone będą muzyce instrumentalnej i wokalnej Antonio Vivaldiego, a także muzyce instrumentalnej Jerzego Fryderyka Händla oraz ariom z kantat Jana Sebastiana Bacha.

Od dwunastu lat, wsie i małe miasta Ziemi Lubuskiej, stają się sceną dla muzyki barokowej w ramach popularnego cyklu koncertowego „Przedsionek Raju”.

„Przedsionek Raju” powstał z inicjatywy festiwalu „Muzyka w Raju”, ale od dawna jest odrębnym i posiadającym swój niepowtarzalny charakter wydarzeniem muzycznym, które stało się także fenomenem społecznym wkomponowanym już na dobre w kulturalną panoramę Ziemi Lubuskiej. Jego koncerty docierają często do miejsc, w który muzyka dawna nie była nigdy wcześniej wykonywana, a w przygotowania do wydarzeń cyklu angażują się lokalne społeczności. Cykl jest też promotorem idei wykorzystywania muzyki dawnej do promocji poszczególnych miejscowości, znajdujących się tam zabytków oraz całej Ziemi Lubuskiej, której historia muzyczna wciąż czeka na odkrycie i opowiedzenie.
W poprzednich edycjach „Przedsionka Raju” brali udział zarówno artyści o ustalonej już pozycji na międzynarodowej scenie muzycznej, jak i młodzi muzycy, często jeszcze studenci, którzy pracując pod okiem doświadczonych kolegów uzyskują rzadką w polskich warunkach okazję do podnoszenia swych kwalifikacji i nabywania doświadczenia scenicznego.
Tym razem rolę gospodarza pełnić będzie zespół Green Kore, który pod kierunkiem znanej polskiej klawesynistki Joanny Boślak-Górniok i duńskiej skrzypaczki Jesenki Balic Zunic przedstawi dwa programy: pierwszy, poświęcony sonatom triowym Jerzego Fryderyka Händla oraz ariom z kantat Jana Sebastiana Bacha, a drugi, muzyce instrumentalnej i wokalnej Antonio Vivaldiego, którego twórczość była doskonale znana i często wykonywana na terenach dzisiejszej Ziemi Lubuskiej. Solistką koncertów będzie młoda polska śpiewaczka Marta Krysiak.
Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.przedsionekraju.pl oraz na profilu cyklu na FB, a także w mediach społecznościowych parterów projektu oraz na antenie Radia Zachód.

Przedsionek Raju 2024

Koncert
Sobota, 25 maja
Brody, kościół pw. Wszystkich Świętych
19:00
Green Kore:
Marta Krysiak – sopran
Jesenka Balić Žunić – skrzypce
Dominika Garncarz – skrzypce
Maciej Gąsior – wiolonczela
Joanna Boślak-Górniok – klawesyn
Georg Friedrich Händel (1685–1759)
Sonata triowa B-dur na dwoje skrzypiec i basso continuo, HWV 388
Andante, Allegro, Larghetto, Allegro
Johann Sebastian Bach (1685–1750)
Aria „Er segnet, die den Herrn fürchten” z kantaty „Der Herr denket an uns”, BWV 196
Aria „Bereite dir, Jesu, noch itzo die Bahn” z kantaty „Herz und Mund und Tatund Lieben” BWV 147
Georg Friedrich Händel
Sonata triowa g-moll na dwoje skrzypiec i basso continuo, HWV 391
Andante – Allegro, Arioso
Johann Sebastian Bach
Aria „Auch mit gedämpften, schwachen Stimmen” z kantaty „Schwingt freudig euch empor”, BWV 36
Georg Friedrich Händel
Sonata triowa F-dur na dwoje skrzypiec i basso continuo, HWV 389
Larghetto, Allegro, Adagio, Allegro, Allegro
Johann Sebastian Bach
Aria „Herr, deine Güte reicht, so weit der Himmel ist” z kantaty „Wer Dank opfert, der preiset mich”, BWV 17

Przedsionek Raju 2024

Koncert
Piątek, 31 maja
Biecz, kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej
18:00

 

Green Kore:
Marta Krysiak – sopran
Jesenka Balić Žunić – skrzypce
Judyta Kwiatkowska – skrzypce
Mark Vanyan – altówka
Bernadetta Wieczerzyńska – wiolonczela
Joanna Boślak-Górniok – klawesyn
Antonio Vivaldi (1678–1741)
Concerto à 4 C-dur, RV 114
Allegro, Adagio, Chiacona
Concerto à 4 a-moll, RV 161
Allegro, Largo
Aria „Nulla in mundo pax sincera”, RV 630
Concerto à 4 A-dur, RV 158
Allegro molto, Andante molto, Allegro
Concerto à 4 C-dur, RV 109
Allegro, Adagio
Motet „Sum in medio tempestatum” na sopran, smyczki i basso continuo, RV 632
Aria „Sum in medio tempestatum”
Recitativo „Quid ergo faciam?”
Aria „Semper maesta, sconsolata”
Alleluia

OPTO-BUS

Post Image

Przedsionek Raju

Cykl koncertów

Bezpłatne badanie wzroku OPTO-BUS 16 maja 9:00 – 10:30, Parking przy Urzędzie, obowiązują zapisy pod numerem 570 407 407

OGŁOSZENIE O WYNIKACH KONSULTACJI SPOŁECZNYCH

Post Image
Działając na podstawie § 6 ust. 1 uchwały Nr XLIX/264/24 Rady Gminy Brody z dnia 21 lutego 2024 r. w sprawie zarządzenia konsultacji z mieszkańcami Gminy Brody dotyczących projektu uchwały Rady Miejskiej w Brodach w sprawie ustanowienia tytułu Honorowego i  Zasłużonego Obywatela Gminy Brody oraz uchwalenia regulaminu nadania tytułu zawiadamiam, że w okresie od 26 lutego 2024 r. do 30 kwietnia 2024 r. przeprowadzono konsultacje społeczne projektu uchwały Rady Miejskiej w Brodach w sprawie ustanowienia tytułu Honorowego i  Zasłużonego Obywatela Gminy Brody oraz uchwalenia regulaminu nadania tytułu. Ogłoszenia w sprawie przeprowadzenia konsultacji, zasadach i trybie podano do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicach ogłoszeń Urzędu Miejskiego i we wszystkich miejscowościach Gminy Brody oraz poprzez zamieszczenie na stronie internetowej Urzędu Miejskiego Brody:  www.brody.pl oraz w BIP Urzędu Miejskiego Brody.

            W wyznaczonym terminie nie złożono żadnych uwag lub wniosków do projektu, w związku z czym zgodnie z § 6 ust. 2 ww. uchwały konsultacje uznaje się za ważne.

Brody, 6 maja 2024 r.