Za nami kolejne działania projektowe.  29.08.2019 r. w Jasienicy  odbyła się gra terenowa „Podchody”, w której mogły uczestniczyć wszystkie chętne dzieci. Wszyscy wyruszyli wraz z opiekunami  w trasę zabawy. Podążając przez okolicę wypatrywali wskazówek, odszukiwali koperty i wykonywali wyznaczone zadania, które były przeznaczone zarówno dla starszych, jak i młodszych uczestników. Ich poprawne rozwiązanie stanowiło warunek przejścia do następnego etapu.  Dzieci świetnie dawały sobie radę, wykazały się zręcznością i wiedzą, ale przede wszystkim umiejętnością współpracy w zespole.  Po powrocie z podchodów na wszystkich czekały napoje oraz ognisko, nad którym pieczono kiełbaski.

            03.09.2019 r. we wsi Jałowice przygotowaliśmy dla dzieci zawody składające się z różnorodnych konkurencji sportowych. Zawodnicy podzieleni na dwie drużyny rywalizowali ze sobą w wyścigach rzędów i pokonywali sprawnościowy tor przeszkód, który okazał się bardzo emocjonujący. Nie mogło tu również zabraknąć mini turnieju piłki nożnej. Zajęcia  odbywały się w atmosferze fair play i zdrowej rywalizacji. Dzieci wzajemnie się mobilizowały, dopingowały oraz wspierały.

            Spotkania z małymi mieszkańcami naszej gminy, są dowodem na to, że  wspaniale jest aktywnie spędzić wolny czas na świeżym powietrzu.

Edyta  Kuliszko