Niedziela we Wschodnioniemieckim Ogrodzie Różanym

Akcja róża dla każdego nowonarodzonego dziecka
W
arsztaty AIRBRUSH
Zespół DIANA TOBIEN & LOS TESTAMENTOS

DianaTobien & Los Testamentos
© DianaTobien & Los Testamentos | Fotograf: Katrin Förster

 

godz. 10.00 – rozpoczęcie akcji pod nazwą Róża dla każdego nowonarodzonego dziecka

Miejsce: Park Różany, przy Tańczących Fontannach

Jest to wspólne wydarzenie gazety WochenKurier odraz Miasta Forst (Lausitz), które odbywa się już od wielu lat. Tego dnia również przedstawiciele i rodzice z Gminy Brody będą mieli możliwość wzięcia udziału nie tylko w spacerze po Ogrodzie Różanym ale i bliższego zaznajomienia się z przebiegiem akcji sadzenia róż dla każdego nowonarodzonego dziecka także w przyszłości  na terenie miejscowości Brody. Inicjatywa ta odbywa się w ramach transgaranicznego projektu Forst- Brody: zachować i rozwijać – różany most hrabiego Brühla, który współfinansowany jest w ramach Program Współpracy INTERREG VA.

godz. 11.00 – warsztaty AIRBRUSH z udziałem Franka Steina/pixelbrush

Miejsce: Park Różany, łąka przy Ogrodzie Jubileuszowym

Warsztaty, które zostały zainspirowane wystawą pod nazwą „Widok specjalny – dwa spojrzenia w dialogu”. Rzeźby Thomasa Schwarza i fotografie Franka Steina wydobywają poszczególne elementy obrazu. Dzięki profesjonalnemu i artystycznemu wsparciu Franka Steina oraz tematycznym motywom szablonowym, poszczególne obrazy tworzone są techniką aerografu.
Studio plenerowe zaprasza do eksperymentowania i odkrywania – poznaj kreatywne możliwości projektowania z technologią aerografu i różnorodnością wzorów. Podczas warsztatów plenerowych, w krótkim czasie można zaprojektować małe dzieła sztuki. Zachęcamy do udziału w warsztatach.
Więcej informacji: www.pixelbrush.de

godz. 15.00 – koncert zespołu Diana Tobien & Los Testamentos

Miejsce: Ogród Różany, łąka przy Ogrodzie Jubileuszowym

 odświeżająco inne trio nie tylko dla ucha ale i duszy.

Trzej muzycy z wdziękiem i przymrużeniem oka wprowadzają słuchacza do muzycznego świata, który składa się tylko z ścieżki dźwiękowej samego życia. Wolne interpretacje otoczone ciepłym głosem, miękką tonacją, kojącym basem i odjazdowymi bitami zapraszają do odpoczynku.