Szkoła Podstawowa im. Stefana Batorego w Brodach aktywnie włącza się do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Placówka otrzymała dofinansowanie Ministerstwa Edukacji Narodowej w konkursie „Godność, Wolność, Niepodległość”, który jest częścią Programu Wieloletniego „Niepodległa”.

            Wszystkie wydarzenia i uroczystości będą doskonałą okazją do zintegrowania naszej lokalnej społeczności wokół tej wyjątkowej rocznicy. Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy, instytucje i organizacje pozarządowe do aktywnego uczestnictwa w obchodach stulecia odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości. Szczególnie w okresie od początku września do końca listopada odbędzie się wiele imprez i uroczystości adresowanych do naszych rodzin, dzieci, młodzieży, i dorosłych, instytucji i organizacji pozarządowych. Będą to wydarzenia o charakterze kulturalnym, rekreacyjnym i sportowym. Uczniowie, a wśród nich także harcerze naszej szkoły, wraz z nauczycielami i partnerami projektu przeprowadzą wywiady ze świadkami historii, odwiedzą miejsca ważne dla procesu odzyskiwania naszej niepodległości w 1918 roku, zorganizują dla wszystkich mieszkańców wystawę, akademię i koncert. O wszystkim realizatorzy projektu będą informować na stronach internetowych szkoły (www.pspbrody.pl) i gminy (www.brody.pl) oraz na blogu i w lokalnych mediach.

            Inauguracja projektu 3 września 2018 roku o godz. 9:00 podczas inauguracji roku szkolnego w brodzkiej szkole podstawowej.

            Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do wspólnego świętowania 100-lecia niepodległości Polski.