„POD BIAŁO-CZERWONĄ”

Dołącz do nas! Oddaj głos i bądź dumny z biało-czerwonych barw!

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn.

Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców, czyli od nas.

Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia (podpisów online) za pomocą serwisu: https://bialoczerwona.www.gov.pl/. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą  oddawać jej mieszkańcy. Głosy poparcia składane są elektronicznie poprzez wypełnienie ankiety.

W gminach do 20 tys. mieszkańców, tak jak w przypadku Gminy Brody, musi to być przynajmniej 100 podpisów. W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę podpisów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, przewidywany jest udział prezesa Rady Ministrów w uroczystości zawieszenia flagi na maszcie.

Niech biało-czerwona dumnie, przez cały rok, powiewa w sercach naszych małych Ojczyzn!

REGULAMIN