Informacja Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Lubuskiego w sprawie Pomocy dla Polaków mieszkających na Ukrainie, którzy chcą założyć w swojej wsi OSP

     Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Lubuskiego informuje, że w Ministerstwie Finansów zarejestrowaliśmy Komitet pomocy polskiej wsi Strzelczyska na Ukrainie i rozpoczynamy zbiórkę publiczną na wsparcie założenia i wyposażenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzelczyskach. Komitet tworzą: druh Prezes Edward Fedko, Adam Jaskulski wójt Świdnicy, Elżbieta Polak dyrektor Zarządu, Czesław Fiedorowicz przewodniczący Sejmiku.

     Celem zbiórki jest pomoc Polakom mieszkającym na Ukrainie, którzy chcą założyć w swojej wsi OSP, posiadają już otrzymany od nas samochód pożarniczy. Bardzo liczymy na Państwa pomoc – wpłaty mogą dokonywać OSP ale także osoby fizyczne.

     Wpłaty gotówkowe przyjmujemy w biurze Zarządu Oddziału Wojewódzkiego, do nabycia są cegiełki pamiątkowe o nominałach 10, 50, 100 zł. Przy wyższych wpłatach przygotowane będą specjalne certyfikaty. Zbiórka potrwa do 10 września 2018 r.

     Mieszkańcy Strzelczysk bardzo liczą na naszą pomoc, to wspaniali ludzie potrzebujący pomocy rodaków.

Łączę strażackie pozdrowienia
Elżbieta Polak – członek Komitetu